KONFERENCIJA „NAUJOVĖS IR TENDENCIJOS ŽELDYNUOSE“

10 lapkričio, 2017 Atgal

KONFERENCIJA „NAUJOVĖS IR TENDENCIJOS ŽELDYNUOSE“

2017 M. LAPKRIČIO 17 D. MOKSLINĖ KONFERENCIJA DENDROLOGAMS IR ŽELDYNŲ SPECIALISTAMS

NAUJOVĖS IR TENDENCIJOS ŽELDYNUOSE“

PROGRAMA:

9.30 – 10.30 Registracija.

10.30 – 10.40 VU Botanikos sodo direktoriaus dr. A.Skridailos sveikinimas.

10.40 – 11.00 „Eko baseinas – natūralios gamtos oazė“, kraštovaizdžio dizainerė GINTARĖ JABLONSKIENĖ.

11.00 – 11.20 „Kada ir kodėl reikia kirsti medžius miestuose ?“, VDU Kauno botanikos sodo mokslo darbuotoja dr. VILIJA SNIEŠKIENĖ.

11.20 – 11.40  „Klaipėdos universiteto Botanikos sodo dendrologinės įdomybės“, Klaipėdos u-to Botanikos sodo dendrologinės kolekcijos kuratorė RITA GOLIAKOVIENĖ.

11.40 – 12.00 Fotografijų parodos „10 metų laukinėje gamtoje“ atidarymas, ekologas bei gamtos fotografas BORIS BELCHEV.

12.00 – 13.00 Pietų pertrauka.

13.00 – 13.20 „Ekologiško tilto Pietų Korėjoje pristatymas“, architektė ONA LOZURAITYTĖ.

13.20 – 13.40 „Ką jaučia augalai ?“, VU Gyvybės mokslų centro Biomokslų instituto Neurobiologijos ir biofizikos katedros lektorė dr. VILMA KISNIERIENĖ.

13.40 – 14.00 Arbatos pertraukėlė.

14.00 – 14.20 „Šiuolaikiškas akmenų panaudojimas želdynuose“, kraštovaizdžio architektė LINA PUODŽIŪTĖ.

14.20 – 14.30 „Erikiniai augalai pušynuose“, VU Botanikos sodo augalų kolekcijų vyr. kuratorė VITALIJA PRIBUŠAUSKAITĖ.

14.30 – 15.00 Ekskursija po Rododendryną bei Japonišką sodą.

15.00 – 16.00 Konferencijos aptarimas, diskusijos.

 

Konferencijos metu veiks praktiniai stendai:

· Kreidos namų „Autentico“ dažai – natūralūs ir aplinkai draugiški kreidiniai dažai.

· UAB „OrchidCare“ orchidėjų specialistų konsultacijos.

· „Urban Food“ – sukurta Gamtos ir pagrįsta mokslo (augaliniai sveikatos papildai).

· Tautodailinkės Romos Gudaitienės kūryba: karpiniai, sausų gėlių paveikslai bei šiaudiniai sodai.

 

Konferencija vyks VU Botanikos sodo Muziejaus konferencijų salėje (Kairėnų g.45, Vilnius).

Renginys nemokamas, mokamas tik įėjimas į VU Botanikos sodą.

Daugiau informacijos: http://www.botanikos-sodas.vu.lt bei el. paštu edita.turskiene@bs.vu.lt

Būtina išankstinė registracija bei pietų užsakymas el. paštu edita.turskiene@bs.vu.lt

 

Apie pranešėjus:

GINTARĖ JABLONSKIENĖ. Pirmąjį pranešimą „Eko baseinai – natūralios gamtos oazė” pristatys kraštovaizdžio dizainerė GINTARĖ JABLONSKIENĖ. Kaip pasakoja pati dizainerė, šį darbą ji dirba nuo 2007 metų ir ypatingai domisi vandens panaudojimu kraštovaizdyje. Daugiausiai projektuoja aplinką privatiems miesto sklypams arba sodyboms. Jau 7 metus kuria eko baseinų projektus ir organizuoja jų statybą su Lietuvos arba Jugtinės Karalystės partneriais. Taip pat organizuoja pažintines grupines arba individualias kraštovaizdžio specialistų keliones po Europą. Tad, kas yra eko baseinas, kaip jį būtų galima įsirengti, kuo jis naudingas žmogui ir aplinkai – visa tai išgirsite šiame pranešime.

 

Dr. VILIJA SNIEŠKIENĖ, VDU Kauno botanikos sodo mokslo darbuotoja, jos pranešimas vadinasi „Kada ir kodėl reikia kirsti medžius miestuose ?“ Pastaruoju metu daug diskusijų ir netgi protestų sukėlė medžių kirtimai bei netinkama jų priežiūra miestuose. Kodėl kertami medžiai ? Ar tikrai būtina juos kirsti ? Šiuos ir kitus klausimus stengsis atsakyti mokslininkė, kuri save pristato trumpai: „Esu biomedicinos mokslų daktarė. Jau daugiau kaip 30 metų mano tyrimų objektas dekoratyvinių ir vaistinių augalų ligos. Dar apie dvidešimt metų kartu su kolegomis atliekame ir miestų medžių būklės stebėseną”.

 

RITA GOLIAKOVIENĖ – Klaipėdos universiteto Botanikos sodo dendrologinės kolekcijos kuratorė ir jos pranešimas „Klaipėdos universiteto Botanikos sodo dendrologinės įdomybės“. Želdynų specialistai žino, kad Klaipėdos krašto augalai šiek tiek skiriasi nuo kitų, augančių Lietuvoje, nes tame krašte klimatas yra palankesnis augmenijai, tad gali augti lepesni oro sąlygoms augalai. Lektorė save pristato taip: „esu kraštovaizdžio architektė, kraštovaizdžio architektų bei dendrologų sąjungos narė. Botanikos sode kuratore (dendrologe) dirbu apie 20 metų. Mokslinių tyrimų nedarau, pagal galimybes projektuoju parkų bei kitų teritorijų apželdinimą ar darau augalų inventorizaciją”.

 

ONOS LOZURAITYTĖS ir jos kolegų vardai šią vasarą suskambėjo visoje šalyje, kai Lietuvą pasiekė žinia, kad jaunų architektų grupės kurtas ekologiško tilto statybos projektas laimėjo konkursą Pietų Korėjoje. Tilto dizainas paremtas būsimo tilto apylinkės gamta ir žvelgiant į šį įspūdingą projektą, susidaro įspūdis, lyg tai būtų natūraliai susiformavęs takas virš greikelio, įrėmintas šiuolaikinės tilto konstrukcijos. O.Lozuraitytė yra architektė ir tyrėja, dirbanti su  architektūriniais, kraštovaiždžio ir meniniais projektais. Viena iš studijos AIL (Isora + Lozuraityte Studio for Architecture) įkūrėjų.

Dr. VILMOS KISNIERIENĖS pranešimas „Ką jaučia augalai ?“ palies nepaprastai įdomią ir naują temą apie augalus. Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centro bei Biomokslų instituto docentė dr. Vilma Kisnierienė VU augalų elektrofiziologijos laboratorijoje dirba nuo 1997 m. Yra įvaldžiusi įvairias elektrinių signalų augaluose registravimo metodikas, elektrofiziologinius tyrimus, duomenų analizės būdus. Tiria įvairių medžiagų ir aplinkos veiksnių modifikuojantį poveikį augalų elektriniams signalams, skaito „Ląstelės biofizikos”, „Augalų elektrofiziologijos“, bei „Augalų komunikacijos“ kursus, užsienio studentams dėsto kursą  „Plant signaling and behaviour“.

Krašotvaizdžio architektė LINA PUODŽIŪTĖ ir jos pranešimas „Šiuolaikiškas akmenų panaudojimas želdynuose“ pasakoja apie save: „Su augalais ir apželdinimu draugauju jau 11 metai. Viskas prasidėjo nuo įgyto išsilavinimo šioje srityje Klaipėdos universitete. Toliau architektūros paslapčių mokiausi pas architektus. Trejus metus dirbau skirtinguose achitektų paslaugas siūlančiose įmonėse, kuriose gilinau erdvės planavimo ir architektūrines žinias. Paskutinius ketverius metus dirbau apželdinimo paslaugas teikiančiose įmonėse, kuriose gilinau praktines žinias susijusias su suprojektuotų sklypų įrengimu, augalų parinkimu ir jų auginimu. 2014 m. įgyta patirtis leido su bendraminčiais įkurti UAB „Sodo Fėja”. Bendradarbiaujant su modernių apželdinimo kursų „Geltonas karutis” komanda, pradėjau vesti kursus ir mokyti kitus”.

VU Botanikos sodo augalų kolekcijų vyr. kuratorė VITALIJA PRIBUŠAUSKAITĖ ir jos pranešimas „Erikiniai augalai pušynuose“, kuriame bus galima sužinoti, kaip sodybose, kur vyrauja nederlingas dirvožemis, nekeičiant dirvos sudėties galima įkurti puikius želdynus, kuriuose vyrauti erikiniai augalai – rododendrai, viržiai, erikos bei kt.