Kviečia Open House Vilnius ir Žaliasis pastatas-Augalas

balandžio 13, 2018 Atgal

Kviečia Open House Vilnius ir Žaliasis pastatas-Augalas

2018-04-28 iki 2018-04-29

Balandžio 28-29 dienomis Vilniaus universiteto Botanikos sodas kartu su „Open House Vilnius“ kviečia į ŽALIĄJĮ PASTATĄ !

Open House Vilnius“ – tai projektas, kviečiantis miestiečius ir miesto svečius pažinti architektūrą, patirti ir suvokti mus supančios materialios aplinkos kokybės vertę. Atviros architektūros savaitgalio metu duris atvers Vilniaus pastatai, kurie įprastai yra visiškai arba iš dalies neprieinami visuomenei.
Šis modernus, ergonomiškas, unikalus žaliojo dizaino statinys išsiskiria ne tik išorinėmis sienomis, kurias puošia žaliosios kolonos, bet ir kitais savitais apželdinimo sprendiniais, unikaliomis techninėmis bei energetinėmis savybėmis, daugiafunkciškumu, konstrukcinių bei techninių sprendinių įvairove. Šio pastato rekonstrukcija – išskirtinis pavyzdys ne vien mūsų šalyje.

Balandžio 28-29 d. nuo 12.00 iki 19.00 val. lankytojai bus laukiami prie šio pastato žaliųjų kolonų, ekspozicijų salėje ir ant žaliojo stogo. Sužinosite apie šio unikalaus pastato istoriją, paskirtį, ekologines ir kitas galimybes, galėsite sužinoti daug naujo apie vertikalųjį bei stogo želdinimą.

Pastato stogą puošia apžvalgos aikštelė su žaliuojančių medžių ir krūmų oaze, kurią VU Botanikos sodo lankymo valandomis galės aplankyti visi Botanikos sodo svečiai. Žemesniuose aukštuose esančios erdvės skirtos švietėjiškai veiklai, darbuotojų kabinetams, laboratorijoms; prie jos prisišliejęs šiltnamis aprūpintas modernia įranga, skirta augalų mikrodauginimui, tyrimams, eksperimentams.

Pastato rekonstrukcijos architektai “R. Paleko Arch studija”, kurios vadovas yra Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas Rolandas Palekas. Įgyvendinti jų idėją – apželdinti pastato sienas vertikaliomis žaliosiomis kolonomis, buvo tikras iššūkis ir rangovams UAB „Rekreacinė statyba“, ir VU Botanikos sodo specialistams. Tokių konstrukcijų analogų Lietuvoje iki šiol nebuvo. Šis pastatas unikalus dar ir tuo, kad ir jo apželdinimo ir daugelis kitų konstrukcinių savybių bei įrenginių taps puikia eksperimentine baze naujų, inovatyvių idėjų  kūrimui ir išbandymui.

Open House“ yra visame pasaulyje pripažintas renginio formatas. Festivalis pirmą kartą buvo įgyvendintas 1992 m. Londone, šiuo metu „Open House“ savaitgalis kasmet organizuojamas daugiau nei dvidešimtyje pasaulio miestų: Barselonoje, Helsinkyje, Romoje, Melburne, Niujorke ir kt. Daugiau informacijos apie šį tarptautinį tinklą: www.openhouseworldwide.org

Šio projekto dėka Vilnius yra oficialus „Open House Worldwide“ tinklo narys ir pasaulyje matomas kaip išskirtinės architektūros miestas.

Pagrindinis renginio tikslas – edukacija – siekis ugdyti sąmoningą, kritišką, smalsų ir pilietišką architektūros vartotoją bei sukurti naujas galimybes visuomenei domėtis architektūra ir ją pažinti.

Renginys nemokamas ir atviras visiems, nepriklausomai nuo amžiaus, profesijos, socialinės grupės ar išsilavinimo