KVIETIMAS TEIKTI ANKETAS 2021 M. MOKINIŲ FLORISTIKOS KONKURSUI „DŪZGIAM KALĖDAS SODE”!

gruodžio 6, 2021 Atgal

KVIETIMAS TEIKTI ANKETAS 2021 M. MOKINIŲ FLORISTIKOS KONKURSUI „DŪZGIAM KALĖDAS SODE”!

Konkurso tikslas – populiarinti floristikos meną, ugdyti ir skatinti mokinių kūrybiškumą, saviraišką, meninės interpretacijos poreikį, ekologinį švietimą ir pagarbą aplinkai. 2019 m. metų konkurse Kalėdines puošmenas Botanikos sode kūrė 50 vidurinių ir profesinių mokyklų mokinių iš 9 Lietuvos miestų ir miestelių! O 2020 m. nuotolinėje parodoje su namuose pagamintais darbais dalyvavo net 59 jaunieji floristai. Mokinių sukurtos Advento ir Kalėdų puošmenos iš natūralių medžiagų, kūrybiškumu ir kompozicijų išpildymu prilygo profesionalių floristų darbams.

Šiais metais kviečiame mokytojus ir jų mokinius dalyvauti šiame konkurse „gyvai”, atlikti namų darbus ir sukurti konkursinį darbą VU Botanikos sode Kairėnuose, ir pasitikti Šv. Kalėdas su nuostabiais floristiniais papuošimais ir dovanomis!

Kur vyks?

Vilniaus universiteto botanikos sode, Kairėnų g. 43, Vilniuje.

Kada ir kaip vyks?

DALYVIAI IR JUOS LYDINTYS MOKYTOJAI (GIMINAIČIAI) PRIVALO TURĖTI GALIMYBIŲ PASĄ (išimtis taikoma dalyviams iki 14 m.).

Registracija dalyvauti konkurse (reikia atsiųsti dalyvio anketas) 2021 m. lapkričio 10–26 d. el. p. rasa.ryliskiene@bs.vu.lt
Namų darbo atlikimas (atvežamas į konkursą)  Iki konkurso dienos.
Konkursas VU Botanikos sode Kairėnuose, Muziejuje 2021 m. gruodžio 1 d., trečiadienį,10.00–14.00 val.
Kairėnų g. 43, Vilnius Dalyvių registracija ir pasirengimas darbui nuo 9.00 val.
Darbo pradžia – 10.00 val.
Konkurso ir namų darbų vertinimas 2021 m. gruodžio 1 d., nuo 14.00 val.
Darbų paroda Muziejuje, Lankytojų ir VU Botanikos sodo laureatų rinkimai 2021 m. gruodžio 3–gruodžio 18 d.
Apdovanojimai ir šventė VU Botanikos sode Kairėnuose, Muziejuje 2021 m. gruodžio 19 d., sekmadienį, 13 val.

Namų ir konkurso užduotys, konkurso eiga ir taisyklės numatyti konkurso Nuostatuose. 2021 m. konkurso nuostatus atsisiųskite ČIA.

Dalyvio anketą atsisiųskite ČIA.

Užpildytą anketą siųskite el. paštu rasa.ryliskiene@bs.vu.lt iki lapkričio 26 d.

Daugiau apie renginį teiraukis el. paštu aida.dobkeviciute@bs.vu.lt

2021 m. konkurso darbų užduotys:

1.     A grupės dalyvių namų darbas –

FLORISTINĖ SNAIGĖ (pakabinama). Snaigės diametras turi būti iki 40 cm, paruošta eksponavimui ir pakabinimui. Jos sukūrimui turi būti panaudota ne mažiau kaip 50 proc. gamtinės kilmės medžiagų. Gamtinės medžiagos gali būti natūralios, dažytos, lakuotos, klijuotos ar transformuotos.

arba

FLORISTINIS TIGRAS. Floristinio darbo technika laisva (floristinis objektas, paveikslas, koliažas). Dydis – iki 50×50 cm. Darbo sukūrimui turi būti panaudota ne mažiau kaip 70 proc. gamtinės kilmės medžiagų (lapai, sėklos, samanos, šakos ir pan.), kurios gali būti natūralios, dažytos, lakuotos, klijuotos ar transformuotos.

A grupės dalyvių konkursinis darbas – KALĖDINIS FLORISTINIS RUTULIO DEKORAS. Rutulio diametras turi būti 20–25 cm, pakabinamas. Jo sukūrimui turi būti panaudota ne mažiau nei 70 proc. gamtinės kilmės medžiagų. Rutulys, pagamintas iš šiaudų ar šieno kaip techninis pagrindas, turi būti paruoštas iš anksto ir atsivežtas, dekoruojamas konkurse.

2.       B grupės dalyvių namų darbas – ŽIEMOS PASAKŲ FLORISTINIAI AKCENTAI. Floristinio darbo technika laisva (floristinis objektas, paveikslas, koliažas, kompozicija). Tai gali būti pasirinktos pasakos personažas ar pasakos nuotaiką perteikiantis darbas.  Dydis – iki 50×50 cm. Darbo sukūrimui turi būti panaudota ne mažiau kaip 70 proc. gamtinės kilmės medžiagų (lapai, sėklos, samanos, šakos ir pan.), kurios gali būti natūralios, dažytos, lakuotos, klijuotos ar transformuotos.

B grupės dalyvių konkursinis darbas – FLORISTINĖ KALĖDINĖ ŽVAKIDĖ. Žvakidės aukštis turi būti 50–80 cm, pastatoma ant stalo. Žvakidė turi būti funkcionali (žvakė saugiai uždegama), jos sukūrimui turi būti panaudota ne mažiau kaip 70 proc. gamtinės kilmės medžiagų. Gamtinės medžiagos gali būti natūralios, dažytos, lakuotos, klijuotos ar transformuotos. Žvakidė turi būti paruošta eksponavimui.

3.     C grupės dalyvių namų darbas – FLORISTINĖ KALĖDINĖ ŽVAKIDĖ (PAKABINAMA). Žvakidė turi būti vienpusė, diametras ne didesnis nei 60 cm, paruošta pakabinimui prie sienos. Sukūrimui turi būti panaudota ne mažiau kaip 70 proc. gamtinės kilmės medžiagų. Gamtinės medžiagos gali būti natūralios, dažytos, lakuotos, klijuotos ar transformuotos. Žvakidė turi būti paruošta eksponavimui.

C grupės dalyvių konkursinis darbas – KALĖDINĖ PUOKŠTĖ. Puošni rištinė puokštė skirta Kalėdiniam laikotarpiui. Puokštės aukštis iki 70 cm, gali būti merkiama arba pastatoma, turi išsilaikyti išvaizdi 3 sav. Darbo sukūrimui turi būti panaudota ne mažiau kaip 70 proc. gamtinės kilmės medžiagų (lapai, sėklos, sėklų dėžutės, samanos, šakos, džiovinti ar skinti, stabilizuoti augalai ir pan.), kurios gali būti natūralios, dažytos, lakuotos, klijuotos ar transformuotos.

4.     D grupės dalyvių namų darbas – FLORISTINĖ SNAIGĖ (pakabinama). Snaigės diametras turi būti iki 40 cm, paruošta eksponavimui ir pakabinimui. Jos sukūrimui turi būti panaudota ne mažiau kaip 50 proc. gamtinės kilmės medžiagų. Gamtinės medžiagos gali būti natūralios, dažytos, lakuotos, klijuotos ar transformuotos.

D grupės dalyvių konkursinis darbas – KALĖDINĖ KOMPOZICIJA. Kompozicijos aukštis turi būti iki 50 cm, plotis – iki 30 cm. Kompozicijos sukūrimui turi būti panaudota ne mažiau kaip 70 proc. gamtinės kilmės medžiagų (lapai, sėklos, samanos, šakos ir pan.), kurios gali būti natūralios, dažytos, lakuotos, klijuotos ar transformuotos.

Konkursą organizuoja:

VU Botanikos sodas

Konkurso partneriai Vilniaus miesto savivaldybė ir Lietuvos floristų asociacija

Informacinis rėmėjas žurnalas „Sodo spalvos“