PARODA „PUSRYČIAI ANT ŽOLĖS“

29 rugsėjo, 2022 Atgal

PARODA „PUSRYČIAI ANT ŽOLĖS“

Paroda „Pusryčiai ant žolės“

Rugsėjo 30 d.–spalio 30 d.

Parodos atidarymas rugsėjo 30 d. 19.00 val.

Vilniaus universiteto botanikos sodo Muziejus

Kairėnų g. 43, Vilnius. www.botanikos-sodas.vu.lt

Paroda atidaryta:  V-VII: 10.00 iki 18.00 val.

2022 m. rugpjūčio 4–7 dienomis Vilniaus universiteto botanikos sode Kairėnuose vyko meninis pleneras, kuriame dalyvavo tapytojai, keramikai ir žemės meno kūrėjai. Paroda „Pusryčiai ant žolės“, tai vykusio vasaros plenero rezultato pristatymas.

Ne vienus metus tapytojos ir pedagogės Irinos Tromos (Amosovos-Novikovos) organizuojamas pleneras jau tampa tradiciniu, suburiantis profesionalius menininkus bei šios meistrystės siekiančius išmokti kūrėjus. Kiekvienais metais šis pleneras vis kažkuo ypatingas ir išsiskiriantis, ne tik išpuoselėta VU Botanikos sodo aplinka, bet ir kuriančių menininkų santykiu su gamta.

Šios vasaros plenero idėja buvo suburti įvairių sričių menininkus, kurie galėtų visiškai pasinerti į gamtos stebėjimo erdves, pamatyti ir atrasti vis naujus vaizdinius, kompozicijas, spalvas, tekstūras, bėgančią ar statišką ritmiką, o galiausiai pakviesti, prisėdus ant žolės, dalintis savo įspūdžiais su kolegomis, kaip tai darė pirmieji plenero atstovai dar XIX amžiaus pradžioje Paryžiaus apylinkėse, Barbizone.

Keturių dienų laikotarpis sukurti ir užbaigti visus kūrinius menininkams buvo šiek tiek per trumpas, bet pakankamas laikas pajausti emocijas, susikurti įspūdį.

Dalyviai:

Danguolė Drėgvienė

Eglė Maskaliūnaitė

Elžbeta Jankovska-Bortkevič

Goga Balbiera-Balbieriūtė

Gražina Ajauskienė

Irina Troma

Lionė Grigaliūnaitė

Normantė Naruševičienė

Oksana Daukševič

Vidas Drėgva

Vygantas Vėjas

 

Plenero kuratorė: Irina Troma