„SUKULENTAI: FORMŲ, SPALVŲ IR CHARAKTERIŲ ĮVAIROVĖ“

29 rugsėjo, 2022 Atgal

„SUKULENTAI: FORMŲ, SPALVŲ IR CHARAKTERIŲ ĮVAIROVĖ“

VU Botanikos sodo šiltnamyje auga apie 300 skirtingų sukulentų. Tai sausame klimate prisitaikę gyventi augalai, paplitę dykumose, pusdykumėse, savanose ir kitose teritorijoje, kur lietus žemės nedrėkina kelis mėnesius ar net metus. Jų dalys – stiebai, lapai, šaknys yra stori, sultingi, virtę vandens rezervuarais. Šie augalai yra tikri ekstremalai.

Vaikščiodami po Didįjį Šiltnamį susipažinsime su būdais, kaip sukulentai paima iš aplinkos vandenį ir geba išsaugoti. Kaip ginasi nuo žolėdžių ir nuo svilinančių saulės spindulių. Išmėginsime dyglių aštrumą, plaukelių purumą ir vaško lygumą. Diskutuosime, kokias jų savybes galėtume pritaikyti savo gyvenamojoje aplinkoje ir kasdienybėje.

Sukulentai yra vieni populiariausių kambarinių augalų, nes gerai veši sausame aplinkos ore. Dažnas auginame kaktusus. Tačiau vardu dažnai vadiname visus sultingus augalus. Todėl mokysimės atskirti kaktusus nuo kitų sukulentų.

Ir, žinoma, aptarsime, kaip sukulentus reikia prižiūrėti, kad sėkmingai augtų mūsų namuose.

Užsiėmimų laikas:

11.00 – 12.00 val. Nuo pagrindinės kasos grupė į šiltnamį išeina 10.45 val.

12.30 – 13.30 val. Nuo pagrindinės kasos grupė į šiltnamį išeina 12.15 val.

14.00 – 15.00 val. Nuo pagrindinės kasos grupė į šiltnamį išeina 13.45 val.

SVARBU! Nuo pagrindinių kasų iki Didžiojo Šiltnamio 10–15 min. kelio. Todėl Informacinio centro darbuotojas palydės prie pagrindinės kasos susirinkusią grupę.

BŪTINA IŠANKSTINĖ REGISTRACIJA el. p. edukacija@bs.vu.lt. Prašome nevėluoti į užsiėmimų pradžią. Renginys ir mažiems, ir dideliems įsigijusiems sodo bilietą bendra tvarka. Trukmė – apie valandą. Vienos grupės dydis – iki 20 žmonių. Po paskutinio užsiėmimo Šiltnamis bus uždarytas.

Daugiau informacijos apie kitus renginius Didžiajame Šiltnamyje