TYRĖJŲ NAKTIS 2017

rugsėjo 24, 2017 Atgal

TYRĖJŲ NAKTIS 2017

Renginys “Tyrėjų naktis 2017” rugsėjo 29 d. nuo 13.00 val. VU Botanikos sode (Kairėnų g.43, Vilnius).

Rugsėjo 29 d., penktadienį, 13.00-19.00 val. VU Botanikos sode (Kairėnų 43, Vilnius) vyks „TYRĖJŲ NAKTIES“ renginiai. Šis tarptautinis renginys yra išskirtinis,  nes daugelis Europos mokslo ir tyrimų laboratorijų atveria uždaras duris, kuriose paprastai uždarą darbą dirba mokslininkai ir kūrėjai. Renginiuose vietų kiekis ribotas ir būtina išankstinė registracija edukacija@bs.vu.lt

Atviros laboratorijos:

„Pasigaminkite augalų klonų patys“:

Visi esame nors vieną augalėlį užauginę, o gal dar bandysime užauginti, nes norime lygiai tokio pat kaip pas kaimyną. Ir būtinai sveiko . O jei dar tokį galėtume ir geriausiam draugui padovanoti…. Augalų klonavimas, štai kas mums gali padėti. Turite tik vieną? Turėsite visą milijoną per metus sveikų, gražių ir lygiai tokių pat… Ateikite, išklausykite, kaip ir kur tą galima padaryti. Biotechnologijų ir genetikos laboratorijoje galėsite išbandyti patys, kaip vyksta augalų klonavimas! Skirta nuo 14 – metų ir vyresniems.

„Rudens vaisiai“:

Įvertinama pateiktų pavyzdžių  vaisių morfologija ir ūkiškai vertingi požymiai (dekoratyvumas, derlius, skonis ir skanumas). Vaisių ir juos brandinančių augalų pažinimas naudojantis žmogaus pojūčiais.

„DNR išskyrimas”:

Labai trumpa teorijos apžvalga ir saugaus darbo instruktažas. Parengtoje darbo vietoje atliekami pirminiai DNR išskyrimo etapai. Skirta nuo 16 – metų ir vyresniems.

Ekskursijos:

„Ruduo žiedų pasaulyje“ su dr. Gitana Štukėniene. Ekskursijos metu bus supažindinta su dekoratyvinių žolinių augalų kolekcijomis ir juose vykdomais darbais. Ekskursijos pradžia 13.00. Grupėje iki 30 žmonių. Registracija baigta.

„Rudens paveiksle – medžių ir krūmų gyvenimas”. Bus galima apžiūrėti ir pasidžiaugti rudeninėmis augalų lapų spalvomis, dekoratyviais sumedėjusių augalų vaisiais, prisiminti, ko sodininkai neturėtų pamiršti, kad auginami augalai kuo geriau peržiemotų. Ekskursiją ves vyr. kolekcijų kuratorė Gintarėlė Jurkevičienė. Ekskursijos pradžia 16.00. Grupėje iki 30 žmonių.