Vaismedžių skiepijimo seminaras su sodininku Gediminu Cijūnaičiu

vasario 13, 2018 Atgal

Vaismedžių skiepijimo seminaras su sodininku Gediminu Cijūnaičiu

Vasario 18 d., sekmadienį, 12.30 val. kviečiame į VU botanikos sodą, vaismedžių skiepijimo seminarą su sodininku ir ūkininku GEDIMINU CIJŪNAIČIU. Vasario mėn. pabaiga – tinkamiausias laikas mokytis skiepyti vaismedžius ir vaiskrūmius, net jeigu ir nesate anksčiau to bandę. Patyręs specialistas, turintis virš 20 metų patirties ne tik skiepijant, bet ir auginant valgomus bei dekoratyvinius augalus, papasakos ir parodys kaip tai daroma, išmokins įvairių skiepijimo gudrybių. Tad jau šį pavasarį galėsite savo rankomis pasiskiepyti norimų obelų, kriaušių, slyvų, vyšnių, serbentų ar dekoratyvinių lapuočių medžių bei krūmų veislių.
Užsiėmimo trukmė apie 2 val., kaina 10 EUR.
Užsiėmimo pradžioje bus supažindinama su galimais skiepijimo būdais, priemonėmis bei tam tinkamu laiku. Vėliau vyks praktinė dalis, bus demonstruojama kaip tai daroma ir kiekvienas dalyvis mokinsis skiepyti pats. Užsiėmimo pabaigoje specialistas atsakys į klausimus bei patars ne tik skiepijimo, bet ir įvairiais kitais vaismedžių ir vaiskrūmių auginimo klausimais.

Būtina išankstinė registracija edita.turskiene@bs.vu.lt


Gedimimas Cijūnaitis – ūkininkas iš Molėtų rajono, daugiau nei 20 metų auginantis vaismedžių ir vaiskrūmių sodą, turintis ne tik didelę kolekciją įprastinių vaismedžių (obelų, kriaušių, slyvų ir kt.), bet ir auginantis įvairių mažiau girdėtų valgomų sodo augalų – aktinidijų, medlievų, ožerškių (goji), retų gervuogių ir aviečių hibridų bei kitų įdomių augalų, iš kurių bando atrinkti geriausius ir labiausiai Lietuvos klimatui tinkančius augalus. Sodo mėgėjai p.Gedimino patarimus dažnai gali išgirsti TV laidos „Svajonių sodai“ metu.