KVIEČIAME: PIKNIKAS ALYVOSE! DŽIAZAS, POEZIJA IR DAINOS VU BOTANIKOS SODE KAIRĖNUOSE

Gegužės 20 d. VU Botanikos sodo istorijoje bus ypatinga diena – kviečiame visus į pirmąją tokią žydėjimo šventę – PIKNIKAS ALYVOSE: DŽIAZAS, POEZIJA IR DAINOS VU BOTANIKOS SODE KAIRĖNUOSE.

Šiame piknike visų jo dalyvių lauks kultūros ir edukaciniai renginiai, degustacijos ir staigmenos. Ir viskas per vieną dieną!

Visą šventės programą, kuri yra dalis Gatvės muzikos dienos renginių Vilniuje, rasite čia: https://bit.ly/VU-Botanikos-sodas-PiknikasAlyvose. Taip pat kviečiame dalintis žinia apie Pikniką alyvose Facebooke: https://fb.me/e/JeY8shnf

VU Botanikos sodo alyvų kalne skleidžiasi net 170 alyvų rūšių ir veislių, o iš viso kalne šiuo metu auga net 496 alyvų krūmai. Tai yra viena iš gausiausių alyvų kolekcijų visame Baltijos jūros regione, dydžiu panašią į VU Botanikos sodo alyvų kolekciją galima aptikti tiktai Latvijoje ir Danijoje.

Pasižymėkite jau dabar savo kalendoriuose: piknikas vyks gegužės 20 d., šeštadienį, nuo 10.00 val. ryto iki 20.00 val. Piknikas alyvose yra Gatvės muzikos dienos renginių Vilniuje dalis, taip pat – tarptautinio festivalio „Poezijos pavasaris 2023“ renginių dalis.

PROGRAMA

// Gatvės muzikos dienos renginiai //

12–13 val.  Dainuoja moterų choras ,,Dainų sodai”. Meno vadovas prof. Tadas Šumskas, ansamblio vadovė Dalia Ivanauskaitė Sabalė. Skamba nuotaikingos dainos.

13–14 val.  Šoka senjorų liaudiškų šokių grupė „Lendrūnas“. Vadovė Virginija Čereškienė–Beviršė. Vilniaus miesto Naujosios Vilnios kultūros centras.
Dainuoja Lietuvos generolo Povilo Plechavičiaus karių sajungos vyrų ansamblis. Ansamblio vadovas ltn. Vilius Grušnius. Sąjungos vadas pulk. Ltn. Gintautas Andrišėnas.

14–16 val.  Atvirojo mikrofono valandos. Skamba Gatvės muzikos dienos dalyvių, muzikantų ir atlikėjų kūriniai.

Renginių moderatorė – Aida V. Dobkevičiūtė.

// Tarptautinio poezijos festivalio „Poezijos pavasaris“ renginiai // 

17–18.30 val. „Poezija ir džiazas alyvoms žydint“.

Skaito poetai: Eugenijus Ališanka, Alina Borzenkaitė, Ramunė Brundzaitė, Ieva Gudmonaitė, Marija Mažulė, Martynas Pumputis, Dominykas Andriuškevičius, Sara Poisson, Vytautas Rubavičius, Renata Šerelytė, Dominika Olicka, Indrė Valantinaitė, Uršulė Toleikytė ir kiti.

18.30–19 val. Koncertuoja VU Kultūros centro džiazo choras „VU Jazz Voices“ (vad. Martynas Vilpišauskas).

Renginių moderatorius – poetas Dainius Dirgėla.

// Edukacinė programa //

11 val. Botanikos sodo spalvos ir kvapai. Ekskursija su sodo gide Rasa Ryliškiene.

12.30 val. Botanikos sodo reljefas: aukštyn, žemyn, kairėn, dešinėn. Ekskursija su sodo gide Gintarėle Jurkevičiene.

14 val. Kelionė į Japonišką sodą. Ekskursija su sodo gide Daiva Krutuliene.

15 val. Alyvos, jų rūšių ir veislių įvairovė pasaulyje. Edukacinį renginį veda VU Botanikos sodo botaninių kolekcijų kuratorius Marius Rimkevičius.

// Pikniko alyvose staigmenos //

10–19 val. Tūkstančiai vilniečių ir sostinės svečių kasmet gėrisi Alyvų kalno žydėjimu VU Botanikos sode Kairėnuose. Šiais metais PIKNIKE ALYVOSE gardžiais patiekalais, ekologiškais ožkų pieno sūriais ir duona, grikių miltų šakočiais, uogienėmis ir vaisiniais gardumynais prekiaus „Good Mood Food“, „Pankiki“, „Ožkų pieva“, „Tavo Duona“, „Vaišė“, „Nuogienė“, „Levanderija“, „Fit Snack“ ir kiti.

Čia bus galima ne tik pasigrožėti, bet ir įsigyti rankų darbo žaisliukų, vaškinių drobelių ir tekstilės gaminių, ekologiškų kvepalų ir aliejaus, papuošalų, vitražų ir atvirukų, nertų ir megztų grožybų.

// Įėjimas //

Į PIKNIKO ALYVOSE ir Gatvės muzikos dienos renginius pateksite įsigiję VU Botanikos sodo lankytojo bilietą. Įėjimas į tarptautinio festivalio „Poezijos pavasaris 2023“ renginius su kvietimais  nemokamas nuo 16 val.

2024-07-18
Europos Tarybos Istorinių vaistinių ir vaistinių augalų sodų Kultūros kelyje – ir VDU Botanikos sodas
Daugiau
2024-07-04
VU Botanikos sodas kviečia į jau 10-ąją vasaros žiedų parodą „Lelija Mindaugo Karūnai“
Daugiau
2024-05-10
VU BOTANIKOS SODE – PAVASARIO MUGĖ „LIETUVOS ŽIEDAI 2024“
Daugiau
2024-05-10
„PIKNIKO ALYVOSE“ VU BOTANIKOS SODE PROGRAMA
Daugiau