LIEPOS 5-9 D. KVIEČIAME Į JAU DEVINTĄJĄ GRAŽIAUSIŲ VASAROS ŽIEDŲ PARODĄ „LELIJA MINDAUGO KARŪNAI“

Lietuvos Karaliaus Mindaugo karūnavimo – Valstybės ir Tautiškos giesmės dienos proga – VU Botanikos sodas tradiciškai rengia jau devintąją įspūdingiausių liepą žydinčių augalų ir jų žiedų parodą „Lelija Mindaugo Karūnai“. 

Paroda, kurią globoja Lietuvos Prezidentė Dalia Grybauskaitė, lankytojus kvies net penkias dienas – įspūdingais lelijų, rožių ir kitų augalų žiedais kiekvienas užsukęs į VU Botanikos sodą galės pasigėrėti liepos 5-9 dienomis. Parodos „Lelija Mindaugo Karūnai“ atidarymas VU Botanikos sodo Muziejuje (Kairėnų g. 45, Vilnius) vyks liepos 5 d., 13 val.

„Lankytojų parodoje laukia kvapnūs, puošnūs, spalvingi ir akį traukiantys augalai bei jų žiedai. Bus galima susipažinti su pačiomis įdomiausiomis šiuo metu Lietuvoje auginamomis lietuvių selekcininkų sukurtomis gėlių veislėmis, taip pat – dekoratyviausiais, kvapniausiais  vaistiniais, prieskoniniais, aromatiniais, Lietuvos floros ir kitais augalais“, – sako viena parodos kuratorių, VU Botanikos sodo Augalų kolekcijų skyriaus Žolinių dekoratyvinių augalų grupės vadovė dr. Gitana Štukėnienė.

Dr. G. Štukėnienė pažymi, kad lelija pasirinkta pagrindiniu parodos simboliu, nes nuo seniausių laikų ir Lietuvoje, ir kitose šalyse ji siejama su deivėmis, angelais bei šventaisiais, o taip pat yra žinoma kaip tyrumo, saugumo simbolis.

„Nepaprasto grožio lelija turi stiprų ir saldų kvapą, todėl šiandien išlieka viena populiariausių gėlių Lietuvoje. Gamta sukūrė apie 110 skirtingo aukščio, skirtingų žiedų spalvų bei atspalvių lelijų rūšių, o įvairių šalių selekcininkai, negalėdami atsispirti lelijų magijai, išvedė tūkstančius jų veislių“, – pasakoja dr. G. Štukėnienė.

VU Botanikos sode auginama ir tiriama apie 500 įvairių rūšių ir veislių lelijų. „Smagu, kad Mindaugo karūnavimo dienos proga sodo lankytojus galime tradiciškai supažindinti su įspūdingiausių sodo augalų ir jų žiedų įvairove. Vis dėlto, greta galimybės pasigrožėti mums aktuali ir mokslinė veikla, tyrimai, kurie yra nepaprastai svarbi mūsų sodo veiklos dalis“, – sako VU Botanikos sodo direktorius dr. Audrius Skridaila.

Šiemet parodoje lankytojai išvys ypač daug įvairių veislių rožių žiedų. VU Botanikos sode Kairėnuose, šalia senojo parko liepų alėjos, 1,5 hektaro plote auginama 80 pavadinimų senovinių, 79 pavadinimų modernių krūminių bei 16 veislių poliantinių rožių. Rožės beveik nepertraukiamai žydi iki vėlyvo rudens, parodoje „Lelija Mindaugo Karūnai“ bus eksponuojama dalis šių veislių.

Kitais augalais ir jų žiedais lankytojai kviečiami pasigėrėti vaikštant sodo takais. VU Botanikos sodas Kairėnuose visą vasarą lankytojus džiugins ir stebins gausiausiomis Lietuvoje, spalvingomis  ir įvairiomis augalų kolekcijomis.

***

Parodos atidarymas:
liepos 5 d., 13 val., VU Botanikos sodo Kairėnuose Muziejaus salėje.

Paroda lankytojams bus atvira:
Liepos 5 d. 13.00-19.00 val.
Liepos 6 d. 11.00-19.00 val.
Liepos 7 d. 13.00-19.00 val.
Liepos 8 d. 11.00-19.00 val.
Liepos 9 d. 11.00-19.00 val.

Bilietai:
parodos lankymas sodo Muziejuje – nemokamas,  lankytojai į parodą pateks įsigiję sodo lankytojo bilietą.

2024-07-18
Europos Tarybos Istorinių vaistinių ir vaistinių augalų sodų Kultūros kelyje – ir VDU Botanikos sodas
Daugiau
2024-07-04
VU Botanikos sodas kviečia į jau 10-ąją vasaros žiedų parodą „Lelija Mindaugo Karūnai“
Daugiau
2024-05-10
VU BOTANIKOS SODE – PAVASARIO MUGĖ „LIETUVOS ŽIEDAI 2024“
Daugiau
2024-05-10
„PIKNIKO ALYVOSE“ VU BOTANIKOS SODE PROGRAMA
Daugiau