Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio proga Atėnų botanikos sodui įteikta dovana

Nuo šiol Atėnų – „Julijos ir Aleksandro Diomenes botanikos sode“ augs ir lietuviškas, Lietuvos ambasados Graikijoje ir Vilniaus universiteto botanikos sodo dovanotas augalas – lietuviškas kadagys. Š. m. kovo 14 d. surengtos ceremonijos metu Atėnų botanikos sode buvo pasodintas iš Lietuvos atgabentas augalas, skirtas Lietuvos Respublikos šimtmečio jubiliejui paminėti. Ceremonijoje dalyvavo Lietuvos ambasadorius Graikijoje Rolandas Kačinskas, VU botanikos sodo direktorius dr. Audrius Skridaila, Atėnų botanikos sodo vadovybė, oficialūs Graikijos aplinkos ministerijos ir miškų atsodinimą aplink Atėnus vykdančios agentūros atstovai, diplomatinio korpuso nariai, vietos lietuviai. Apie šią Lietuvos dovaną Atėnų botanikos sodo lankytojams primins speciali prie augalo įkasta lentelė su užrašu “Lithuanian Juniperus communis L.” ir paaiškinimu, kad ši dovana Atėnų Universiteto globojam „Julijos ir Aleksandro Diomedes botanikos sodui“ dovanojama atkurtos Lietuvos valstybės šimtmečio proga.

Jo ekscelencija Lietuvos Respublikos ambasadorius Graikijoje lietuviško kadagio sodinimo ceremonijos metu sakė, kad “Lietuvos ambasada Graikijoje, jungdamasi prie iniciatyvos šimtmetį kitose valstybėse įprasminti konkrečiu darbu ar įgyvendinta idėja, inicijavo šią dovaną kaip draugystės ir ilgaamžiškumo simbolį“ ir palinkėjo „kadagiui augti ir stiprėti, ir tokiu būdu priminti parko lankytojams apie Lietuvos valstybę ir jos ypatingą ryšį su gamta”.

Taip pat ceremonijos metu buvo pasikeista Vilniaus Universiteto botanikos sodo direktoriaus Audriaus Skridailos ir „Julijos ir Aleksandro Diomedes botanikos sodo“ valdančiosios tarybos generalinio sekretoriaus Nikolaos Christodoulakio pasirašytais raštais – Susitarimo memorandumu, dėl abiejų sodų bendradarbiavimo ateityje.

1 pav. Lietuviško kadagio sodinimo akimirka (pirmame plane LR Ambasadorius R. Kačinskas)

2 pav. Pasodintą kadagį laisto VU Botanikos sodo direktorius A. Skridaila

3 pav. Atėnų „Julijos ir Aleksandro Diomenes botanikos sodo“ darbuotojai su LR Ambasadoriumi Graikijoje ir VU Botanikos sodo direktoriumi prie pasodinto kadagio

4 pav. Ceremonijos dalyviai prie pasodinto kadagio

5 pav. VU Botanikos sodo ir „Julijos ir Aleksandro Diomenes botanikos sodo“ vadovų apsikeitimas susitarimo dėl bendradarbiavimo memorandumo raštais akimirka

6 pav. Atminimo lentelė prie Atėnuose pasodinto lietuviško kadagio

2018-07-16
VDU Botanikos sode atidaryta fotoparoda „Sidabrinis sodas“
Daugiau
2018-06-06
Mokslininkų ištirti augalai, iš aplinkos oro šalinantys chemines medžiagas ir mikroorganizmus
Daugiau
2018-03-27
Paukščius VDU Botanikos sode pasitiks išvalyti inkilai
Daugiau
2018-03-26
Ukrainoje pristatytos Žemės meno parodos
Daugiau