Sukulentų kambarys VU Botanikos sode laukia ekskursijų

Šaltojo sezono naujiena VU Botanikos sode Kairėnuose – edukaciniai užsiėmimai „Dygiajame sode“ mokiniams (ir ne tik). Jis įsikūrė Kairėnuose esančiame Žaliajame pastate. „Dygiajame sode“ augantys sukulentai – augalai, kaupiantys drėgmę mėsinguose lapuose ir stiebuose. Gamtoje dauguma jų veši dykumose, pusdykumėse, smėlynuose ar auga kalnuose ant uolų, rečiau tai augalai epifitai – augantys ant medžių.

Edukaciniame užsiėmime lankytojai sužinos, iš kur yra kilę šie augalai, kam jiems reikalingi dygliai, plaukeliai, vaškinė danga. Kodėl kai kurie neturi lapų, o sustorėjusiuose stiebuose kaupia vandenį? Kaip šie augalai išgyvena ir plinta, kam juos naudoja žmonės? Kuo ypatingas nuogulis, svaidulis ar stulpenis? Vaikams sodo edukatoriai pateiks įdomių praktinių užduočių. Edukaciniai užsiėmimai vyksta darbo dienomis 9:00-17:00. Registracija tel. +370 673 17602 (darbo valandomis), edukacija@bs.vu.lt.

Jei tuo metu nevyksta edukacinis užsiėmimas, „Dygiajame sode“ gali apsilankyti bet kuris sodo lankytojas, o paskui užkopti ant Žaliojo pastato stogo terasos ir pamatyti, kaip keičiasi sodo erdvės šalant orams ir medžiams numetus lapus.

2020-07-02
VDU Botanikos sode pagerbė vaistinių augalų žiniuonės Eugenijos Šimkūnaitės atminimą
Daugiau
2020-06-29
Vasaros žiedų paroda „Lelija Mindaugo karūnai“ VU Botanikos sode
Daugiau
2020-06-18
Atnaujintose ekspozicijose – išskirtinės ir retos bijūnų veislės
Daugiau
2020-06-12
Tulpes primenančiais žiedais ima puoštis „smuiko medis“ – gelsvažiedis tulpmedis
Daugiau