Sukulentų kambarys VU Botanikos sode laukia ekskursijų

Šaltojo sezono naujiena VU Botanikos sode Kairėnuose – edukaciniai užsiėmimai „Dygiajame sode“ mokiniams (ir ne tik). Jis įsikūrė Kairėnuose esančiame Žaliajame pastate. „Dygiajame sode“ augantys sukulentai – augalai, kaupiantys drėgmę mėsinguose lapuose ir stiebuose. Gamtoje dauguma jų veši dykumose, pusdykumėse, smėlynuose ar auga kalnuose ant uolų, rečiau tai augalai epifitai – augantys ant medžių.

Edukaciniame užsiėmime lankytojai sužinos, iš kur yra kilę šie augalai, kam jiems reikalingi dygliai, plaukeliai, vaškinė danga. Kodėl kai kurie neturi lapų, o sustorėjusiuose stiebuose kaupia vandenį? Kaip šie augalai išgyvena ir plinta, kam juos naudoja žmonės? Kuo ypatingas nuogulis, svaidulis ar stulpenis? Vaikams sodo edukatoriai pateiks įdomių praktinių užduočių. Edukaciniai užsiėmimai vyksta darbo dienomis 9:00-17:00. Registracija tel. +370 673 17602 (darbo valandomis), edukacija@bs.vu.lt.

Jei tuo metu nevyksta edukacinis užsiėmimas, „Dygiajame sode“ gali apsilankyti bet kuris sodo lankytojas, o paskui užkopti ant Žaliojo pastato stogo terasos ir pamatyti, kaip keičiasi sodo erdvės šalant orams ir medžiams numetus lapus.

2020-03-26
VU Botanikos sodas kviečia padėti gydytojams rezidentams
Daugiau
2020-01-27
Viduržiemį šventė egzotiškai: švytinčioje ir skambančioje oranžerijoje
Daugiau
2019-12-09
Apsilankyti kviečia šventiškai pasipuošęs VU Botanikos sodas
Daugiau
2019-12-03
VU Botanikos sode – įstabi floristikos paroda
Daugiau