Susitiko Lietuvos, Latvijos, Estijos ir Lenkijos botanikos sodų atstovai

Rugsėjo 8-9 d. Vytauto Didžiojo universiteto Botanikos sode Kaune vyko Baltijos šalių botanikos sodų susitikimas, kuriame dalyvavo atstovai iš Estijos, Latvijos, Lietuvos ir Lenkijos botanikos sodų.

 

Susitikimo metu kiekvieno botanikos sodo atstovai pristatė jų soduose įvykusius pokyčius, atnaujintas augalų kolekcijas, vykdomas naujas veiklas: Talino botanikos sodo vadovė Urve Sinijarv papasakojo apie jų organizacijos įsitraukimą į Talino – Europos žaliosios sostinės veiklas, o Nacionalinio Latvijos botanikos sodo atstovė Ludmila Vishnevska pristatė naujai įrengtą Edukacijos centrą ir jame numatomas veiklas. Svečius priėmęs VDU Botanikos sodo direktorius dr. Nerijus Jurkonis supažindino su turtinga šimtmetį švenčiančio sodo Kaune istoriją.

Susitikimo dalyviai buvo pakviesti aplankyti VDU Botanikos sodo kolekcijas, apie kurias jiems išsamiai pasakojo patys šeimininkai: dr. Arūnas Balsevičius, prof. Remigijus Daubaras, prof. Ona Ragažinskienė. Apžiūrinėdami kolekcijas svečiai iš įvairių botanikos sodų pratęsė diskusijas apie šiandieninius iššūkius, kylančius kaupiant, tiriant ir išsaugant augalų kolekcijas bei pristatant jas visuomenei.

Tomis pačiomis dienomis savo šimtmetį švenčiantis VDU Botanikos sodas organizavo Tarptautinę jurginų parodą, kurioje savo auginamus jurginus ir sukurtas veisles demonstravo Lietuvos selekcininkai bei universitetiniai botanikos sodai iš Lietuvos ir Latvijos. Iš viso lankytojai galėjo grožėtis daugiau kaip 700 veislių, iš kurių balsavimo būdu buvo išrinktas gražiausias publikos jurginas – juo šiemet tapo selekcininko iš Nyderlandų Lans-de Boer 1997 metais sukurta veislė ‘Fleurel’, žydinti masyviais baltais žiedais.

 

2024-07-18
Europos Tarybos Istorinių vaistinių ir vaistinių augalų sodų Kultūros kelyje – ir VDU Botanikos sodas
Daugiau
2024-07-04
VU Botanikos sodas kviečia į jau 10-ąją vasaros žiedų parodą „Lelija Mindaugo Karūnai“
Daugiau
2024-05-21
Žavėjimosi augalais dieną vaikai mokėsi sveikos mitybos principų
Daugiau
2024-05-13
Atsakas į klimato kaitą ir krizes – pamokos vaikams, kaip užsiauginti maisto ir puoselėti bioįvairovę
Daugiau