Virtuali paroda „Tasmanija: beieškant Gondvanos“

Paroda „Tasmanija. Ieškant Gondvanos” yra vienas iš Vilniaus universiteto Botanikos sodo specialistų dr. Dariaus Ryliškio ir Aidos V. Dobkevičiūtės ekspedicijos į Tasmanijos arboretumą rezultatų. Tasmanijos arboretumas įsikūręs šiaurinėje Tasmanijos dalyje netoli Cradle kalnų regiono. Čia jau daug metų kaupiami, saugomi ir rodomi visuomenei ne tik reliktiniai, ypatingi ir reti Tasmanijos augalai, bet ir kituose Pietų pusrutulio regionuose paplitę Gondvanos augalai.

Vienas iš svarbiausių Tasmanijos arboretumo tikslų yra saugoti nykstančias ir retas medžių rūšis, dalyvauti moksliniuose tyrimuose, šviesti visuomenę ir specialistus apie šios veiklos svarbą ir rezultatus.

VU botanikos sodas aktyviai dalyvauja tarptautinės bendruomenės „Botanic Gardens Conservation International” (BGCI) veiklose. VU botanikos sodo bendradarbiavimą su Tasmanijos arboretumu paskatino kvietimas dalyvauti BGCI ir ArbNet partnerystės programoje. Programa skatina šių organizacijų narius keistis žiniomis, gerąja patirtimi ir resursais siekiant saugoti bioįvairovę ir paveldą, dalyvauti moksliniuose tyrimuose, kaupti informaciją apie nykstančias rūšis ir bendradarbiauti formuojant kolekcijas, šviesti visuomenę apie šių veiklų svarbą.

Parodos tema pasirinkta ne atsitiktinai. Reliktiniai Gondvanos laikotarpio augalai, kurių ne vieną rūšį galima aptikti Tasmanijos miškuose, aukštikalnėse ir savanose, domina ne tik mokslininkus. Šie augalai yra įdomus visuomenei, nes yra raktas pažinti žemynų ir jų bioįvairovės formavimosi periodus bei etapus.

Parodos atidarymas vyko kartu su viešąja paskaita „Tasmanija. Gondvanos augalai”, kurią specialistams ir sodo lankytojams skaitė dr. Darius Ryliškis.

Karantino metu parodą kviečiame aplankyti virtualiai VU Botanikos sodo svetainėje.

2020-05-28
VU Botanikos sode sužydėjo Alyvų kalnelis
Daugiau
2020-05-22
Alyvų ir rododendrų pavasarinis viliotinis VU Botanikos sode
Daugiau
2020-05-15
Dekoratyvinių obelų savaitgalis VU Botanikos sode
Daugiau
2020-05-14
VDU Botanikos sode pražydo gana retas mūsų kraštų augalas – pontinis žalčialunkis
Daugiau