VU Botanikos sodas kviečia į jau 10-ąją vasaros žiedų parodą „Lelija Mindaugo Karūnai“

Lietuvos Karaliaus Mindaugo karūnavimo – Valstybės ir Tautiškos giesmės dienos proga – VU Botanikos sodas tradiciškai kviečia jau į dešimtąją gražiausių liepą žydinčių augalų parodą „Lelija Mindaugo Karūnai“. Atidarymo metu lankytojų laukia staigmena – žinomos latvių menininkės Karinės Paronyanc tapybos darbų parodos „Voyage Botanica“ pristatymas. 

Žiedų paroda „Lelija Mindaugo Karūnai“ lankytojams bus atvira liepos 5-7 dienomis – joje sodo svečiai galės pasigėrėti įspūdingais lelijų, rožių ir kitų sodo augalų žiedais. Parodos atidarymas VU Botanikos sodo Muziejuje Kairėnuose vyks liepos 5 d., 13 valandą. Atidarymo proga į sodą atvyks ir šios parodos globėja Prezidentė Dalia Grybauskaitė. 

Liepos 5 d. VU Botanikos sode kartu bus atidaryta ir dar viena paroda – žinoma latvių menininkė Karinė Paronyanc pristatys savo tapybos darbus, paroda Voyage Botanica“ į Vilnių atkeliavo iš Latvijos universiteto Botanikos sodo Rygoje.

„Visi išskirtiniai kvapnūs, puošnūs ir spalvingi sodo žiedai susilies su tapyba, kurią sodo lankytojams šį kartą dovanos į Vilnių atvykstanti Latvijos menininkė. Raginame nepraleisti ypatingos progos pasigrožėti iškart dviem – gamtine ir meno – parodomis, kurios šį kartą taip pat skiriamos VU Botanikos sodo Kairėnuose 50-mečiui“, – sako VU Botanikos sodo Komunikacijos ir paslaugų skyriaus vadovė Aida Dobkevičiūtė.

VU Botanikos sodo Augalų kolekcijų skyriaus Žolinių dekoratyvinių augalų grupės vadovė dr. Gitana Štukėnienė atskleidžia, kad parodų atidarymo metu lankytojai galės ne tik gėrėtis žiedais bei tapybos darbais, bet ir bus vaišinami sodo kolekcijose išaugintomis serbentų ir agrastų uogomis.

„Kviesime susipažinti su pačiomis naujausiomis šiuo metu Lietuvoje auginamomis lietuvių selekcininkų sukurtomis gėlių veislėmis, taip pat – dekoratyviausiais, kvapniausiais  vaistiniais, prieskoniniais, aromatiniais Lietuvos floros ir kitais augalais“, – sako dr. G. Štukėnienė.

VU Botanikos sode Kairėnuose auginama didelė įvairovė tiek lietuviškųjų, tiek užsienio selekcininkų išvestų augalų pavyzdžių – apie 500 įvairių lelijų pavadinimų. Lelija pasirinkta pagrindiniu parodos simboliu neatsitiktinai – nuo seniausių laikų Lietuvoje ir kitose šalyse ji siejama su deivėmis, angelais ir šventaisiais, o taip pat yra žinoma kaip tyrumo, saugumo simbolis.

Stilizuotą lelijos simbolį (prancūzų k. fleur-de-lis) skirtingos Europos tautos naudojo savo heraldikoje. Prancūzijoje monarchijos laikotarpiu šis simbolis ypač pastebimas architektūroje, skulptūroje, jis puošė vėliavas, diademas. Lietuviškosios lovatiesės, juostos, tautiniai drabužiai, kryžiai ir kt. yra išpuošti lelijomis. 

VU Botanikos sodo socialinio partnerio – Vilniaus paslaugų verslo profesinio mokymo centro – floristų profesijos mokytojos Vaiva Jucytė ir Nijolė Kutkienė sukurs bei pristatys lankytojams gėlių kompozicijas iš augalų, išaugintų VU Botanikos sode.

Parodos atidaryme dalyvausiantis Vilius Kairys eksponuos ir žydinčių vandens lelijų žiedus iš savo kolekcijos, auginamos Telšių rajone. 

Latvių tapytojos Karinės Paronyanc darbų paroda „Voyage Botanica“ VU Botanikos sodo Muziejuje veiks liepos 5-28 dienomis, ją bus galima aplankyti penktadieniais ir savaitgaliais nuo 10 iki 19 val.

Visais VU Botanikos sodo augalais ir jų žiedais lankytojai kviečiami pasigėrėti bei juos pažinti vaikštant sodo takais. 

2024-07-18
Europos Tarybos Istorinių vaistinių ir vaistinių augalų sodų Kultūros kelyje – ir VDU Botanikos sodas
Daugiau
2024-05-10
VU BOTANIKOS SODE – PAVASARIO MUGĖ „LIETUVOS ŽIEDAI 2024“
Daugiau
2024-05-10
„PIKNIKO ALYVOSE“ VU BOTANIKOS SODE PROGRAMA
Daugiau
2024-03-01
Tropinis drugių sodas: nauja ekspozicijų erdvė VDU Botanikos sode Kaune
Daugiau