VU Botanikos sodas kviečia padėti gydytojams rezidentams

Karantino metu VU Botanikos sodas, deja, iki balandžio 13 d. negali priimti lankytojų, tačiau kad pandemija praeitų greičiau ir su kuo mažiau nuostolių, prisijungia prie kvietimo padėti VU medikams rezidentams!

Reaguojant į neeilinę situaciją dėl koronaviruso sukeliamos infekcijos (COVID-19) Vilniaus universiteto fondas pradėjo lėšų rinkimo kampaniją „Rezidentai, mes su jumis!“, kurios metu tikimasi surinkti bent 10 000 eurų papildomoms VU Medicinos fakulteto gydytojų rezidentų apsaugos priemonėms įsigyti. Pradinius 5000 eurų Vilniaus universiteto fondas skyrė iš investicijų grąžos. Planuojama, kad pirmosios apsaugos priemonės (respiratoriai, medicininės kaukės, pirštinės, apranga) rezidentus pasieks dar šią savaitę.

„Šiuo metu su koronaviruso plitimu kovojantys Medicinos fakulteto rezidentai ir rezidentės yra pati pažeidžiamiausia universiteto bendruomenės ląstelė, kuriai turime skirti ypatingą dėmesį. Savo darbu jie padeda sergantiesiems, gelbėja gyvybes, rizikuoja savo sveikata. Nelikime jiems abejingi!“, – dalyvauti paramos kampanijoje pakvietė VU Medicinos fakulteto dekanas prof. dr. Algirdas Utkus.

VU Medicinos fakultete iš viso yra 828 rezidentai, iš kurių 721 dirba Lietuvos sveikatos įstaigose: 707 Vilniuje, 9 Klaipėdoje, 3 Šiauliuose, po vieną – Panevėžyje ir Utenoje. Kol kas patvirtintas vienas užsikrėtimo atvejis – tai besilaukianti Santaros klinikų gydytoja rezidentė.

„Rezidentams labai trūksta būtinųjų apsaugos priemonių. Dešimtys mano kolegų dėl kontakto su užsikrėtusiais pacientais pasitraukė į saviizoliaciją, mažėja dirbančių gydytojų skaičius, todėl kiekvienam iš mūsų tenka padengti vis didesnį pacientų skaičių. Situaciją ypač sunki skyriuose, kurie su infekcija kovoja tiesiogiai – pagalbos jau kviečiami visų specialybių rezidentai, o ten esantys dirba neskaičiuodami viršvalandžių“, – situaciją komentuoja VU Medicinos fakulteto rezidentų Tarybos pirmininkas Laimonas Uščinas.

Pasirinkite patogų mokėjimo būdą (banką, Paypal): https://www.vuf.lt/skirkite-parama/

Tiesiai per el. bankininkystę bankiniu pavedimu:

Gavėjas: Paramos fondas Vilniaus universiteto fondas

Adresas: Universiteto g. 3, 01513 Vilnius, Lietuva

Sąskaitos numeris: LT 45 7300 0101 6203 9589

Bankas: Swedbank, AB. Swift kodas: HABALT22

Mokėjimo paskirtis: Rezidentams

 

 

2020-01-27
Viduržiemį šventė egzotiškai: švytinčioje ir skambančioje oranžerijoje
Daugiau
2019-12-09
Apsilankyti kviečia šventiškai pasipuošęs VU Botanikos sodas
Daugiau
2019-12-03
VU Botanikos sode – įstabi floristikos paroda
Daugiau
2019-10-31
Sukulentų kambarys VU Botanikos sode laukia ekskursijų
Daugiau