VU BOTANIKOS SODAS RUGSĖJO 9-ĄJĄ KVIEČIA Į SVEIKATINGUMO ŠVENTĘ „ŽVALUMO DIENA“

Sveikos gyvensenos ir aktyvaus laisvalaikio mėgėjai rugsėjo 9-ąją turėtų raudonai pasižymėti savo kalendoriuose: šią dieną VU Botanikos sode vyks unikali sveikos gyvensenos šventė „Žvalumo diena“, kurios šių metų programa – ypač plati ir įvairiaspalvė.

Tarp gausybės jau devintą kartą vyksiančios „Žvalumo dienos“ renginių – įvairūs užsiėmimai Vaikų pievoje, kundalini, juoko ir net vaikų joga, ėjimas basakojų taku, savigydos ir savęs įgalinimo meno praktikos bei dinaminė meditacija, linijiniai bei argentinietiški šokiai. Renginio dalyviams bus pristatyta išskirtinė tradicinės lietuviškos pirties meistrų programa mobilioje pirtyje – vanojimas, kūno šveitimas ir kiti sveiko garo ritualai, su kuriais supažindins Lietuviškos pirties bičiulių draugijos pirtininkai.

Renginio metu VU Botanikos sodo tvenkinyje vyks plaukimo irklentėmis pamokos, lankytojų laukia ir sveikaturgio gėrybės – ajurvedinė virtuvė, ekologiški maisto produktai. Renginio dalyviai galės įsigyti rankų darbo sapnų gaudyklių, mandalų ir kt. dirbinių.

„Sveikos gyvensenos šventės – „Žvalumo dienos“ – programa kasmet tampa vis solidesnė. Renginio dalyvių tradiciškai laukia geriausi sveikatinimo praktikų vedėjai, kasmet kuriantys ypatingą šios šventės dvasią. Tarp aktyvių užsiėmimų šiemet dominuos rytietiškos praktikos – įvairių rūšių joga, čigongas, meditacijos. Joms įvairove nenusileis šokiai – pilvo, linijiniai ir argentinietiškas tango, bus ir treniruočių su šokio elementais – NIA, „PortDeBras“. Sveikatą padės įvertinti šokio-judesio terapeutai ir miško terapija, kuri VU Botanikos sode truks net tris valandas. „Žvalumo dienos“ programoje rasite ir ypač vertingų paskaitų apie sveikatą nuo Viduramžių iki šių laikų, to nerasite niekur kitur. Ir, žinoma, VU Botanikos sode tik per „Žvalumo dieną“ galėsite pasiirstyti irklentėmis bei išmėginti sveikos lietuviškos pirties malonumus“, – pasakoja „Žvalumo dienos“ organizatorė Ramunė Žukauskienė.

Į „Žvalumo dieną“ VU Botanikos sode (Kairėnų g. 43, Vilnius) atvyksiantys dalyviai kviečiami nepamiršti su savimi pasiimti rankšluosčius, mankštos kilimėlius ir kai kurioms mankštoms praversiančius šiltesnius užklotus, taip pat – savo indus. Siekiama, kad renginio metu būtų naudojama kuo mažiau vienkartinių pakuočių.

„Galiu drąsiai sakyti, kad „Žvalumo diena“ yra unikalus reiškinys VU Botanikos sode ir Vilniaus mieste. Tie, kas šioje sveikatingumo šventėje dar niekada nesilankė, turėtų būtinai pasinaudoti proga užsukti. Renginio programa tokia gausi ir įvairi, kad kiekvienas tikrai ras, kur prasmingai ir aktyviai praleisti laiką. Renginiai puikiai subalansuoti šeimoms su vaikais“, – sako VU Botanikos sodo Komunikacijos ir paslaugų skyriaus vadovė Aida Dobkevičiūtė.

Į „Žvalumo dienos“ renginius lankytojai pateks įsigiję įprastą VU Botanikos sodo lankytojo bilietą. Įvairūs renginiai vyks net 15-oje VU Botanikos sodo vietų. „Žvalumo dienos“ organizatoriai: VU Botanikos sodas ir Lietuviškos pirties bičiulių draugija.

„Žvalumo dienos“ vieta: VU Botanikos sodas (Kairėnų g. 43, Vilnius).
Rekomenduojame įeiti per Japoniško sodo kasą, veiks ir pagrindinė sodo kasa. Yra nemokamos automobilių stovėjimo aikštelės. Autobusai: Nr. 18, 38 ir 114, stotelė – „Kairėnai“.

Daugiau informacijos apie ŽVALUMO DIENĄ 2023:
https://fb.me/e/14DnX0uc2

Šventę remia: UAB „Deklarta“

2024-05-10
VU BOTANIKOS SODE – PAVASARIO MUGĖ „LIETUVOS ŽIEDAI 2024“
Daugiau
2024-05-10
„PIKNIKO ALYVOSE“ VU BOTANIKOS SODE PROGRAMA
Daugiau
2024-03-01
Tropinis drugių sodas: nauja ekspozicijų erdvė VDU Botanikos sode Kaune
Daugiau
2023-08-08
Žolinėk’ 2023 VU Botanikos sode: švęskime Žolines kartu!
Daugiau