VU Botanikos sode – įstabi floristikos paroda

„Artėja šventės, o šventės man asocijuojasi su šeima. Ši snaigė man primena šeimą: šakelė prie šakelės – vienybė, kankorėžiai – stiprybė, putino uogos – šiluma ir meilė. Tuo ir noriu pasidalinti su jumis“, – taip savo floristinę snaigę pristato Rosita K.

Lapkričio 29 d. – gruodžio 15 d. VU Botanikos sodo Kairėnuose Muziejuje eksponuojama daugiau nei 100 ypatingų ir iš natūralių medžiagų sukurtų Kalėdinių puošmenų!

Floristikos darbus mokinių konkursui „Dūzgiam Kalėdas sode!“, kuris vyksta jau trečius metus, sukūrė 25-ių vidurinių ir profesinių mokyklų 56 mokiniai iš 9 Lietuvos miestų ir miestelių.

Sodo Muziejuje galite pamatyti floristines eglutes ir snaiges, Kalėdinius dekoratyvinius rutulius ir žvakides, išpuoštas dovanėles ir Kalėdinius vainikus, floristines švenčių kompozicijas.

Parodos darbo laikas 11-29 – 12-15:

– darbo dienomis nuo 14 val. iki 18 val.;

– savaitgaliais nuo 10 val. iki 18 val.

(išskyrus gruodžio 5-6 dienas).

Parodoje apsilankę gali ne tik pasisemti puošybos idėjų. Visi kviečiami balsuoti už labiausiai patikusius darbus, o nugalėtojo lauks ir Parodos lankytojų prizas. Jis bus skiriamas konkurso dalyviui, už kurio darbus balsavo daugiausiai gerbėjų.

Floristikos namų ir konkursinius darbus dalyviai turėjo atlikti pagal labai griežtą reglamentą, t. y. naudoti darbams 50-70 proc. natūralių medžiagų, laikytis nurodyto dydžio ir proporcijų reikalavimų. Dauguma puošybai panaudotų gėrybių ir grožybių buvo dar vasarą pakeltos nuo žemės, paruoštos ir sudžiovintos. Iš gamtos dovanų jaunieji floristai sukūrė savitus autorinius kūrinius.

Ko tik čia nepamatysite! Kompozicijose naudojamos išraiškingais raštais išvagotos medžio šakos, beržo šakelės, garbanoto gluosnio šakelės, Kalėdomis kvepiančiomis pušų šakelės… Darbai dekoruoti celiozijos žiedais, pušies spygliais, nuo akmens nuimtomis samanomis, linais, dumplūnės vaisynais, džiovintais ir išbalintais laukinės morkos žiedynais, riešutų geldelėmis, ąžuolo gilių kepurėlėmis, raugerškio uogomis, džiovintais šermukšniais ir aronijomis, grikių ir sorų kruopomis, durnaropių sėklomis, džiovintais anturio žiedais… Kaip ir praėjusiais metais jaunųjų floristų darbuose pastebimos naujos europietiškos mados floristikos mene: puošyboje naudojami sukulentai ir gyvos gėlės.

Mokiniai konkurse varžėsi keturiose grupėse, suskirstytose pagal amžių ir įgūdžius. Darbus vertino ir po 3 laureatus iš kiekvienos grupės rinko profesionalių floristų, Vilniaus miesto savivaldybės ir VU Botanikos sodo komisija: Natalja Učvatova, Daiva Meilutė-Šeršniova, Jolanta Malijonienė, Irena Ramanauskaitė, Aida V. Dobkevičiūtė ir Sergėjus Zareckis. Vertinimo komisijos darbas ir šiais metais buvo intensyvus, virė diskusijos dėl darbų formos, kompozicijos, spalvinės gamos ir atlikimo technikos. Išrinkti laureatus buvo labai sudėtinga.

Gruodžio 15 d. 15 val. šventėje VU Botanikos sode Kairėnuose bus apdovanoti visi komisijos įvertinti 12-a konkurso laureatų ir papildomų prizų laimėtojai.

Konkursą organizuoja:

VU botanikos sodas ir Lietuvos floristų asociacija

Konkurso partneris Vilniaus miesto savivaldybė

Informacinis rėmėjas žurnalas „Sodo spalvos“

2020-07-02
VDU Botanikos sode pagerbė vaistinių augalų žiniuonės Eugenijos Šimkūnaitės atminimą
Daugiau
2020-06-29
Vasaros žiedų paroda „Lelija Mindaugo karūnai“ VU Botanikos sode
Daugiau
2020-06-18
Atnaujintose ekspozicijose – išskirtinės ir retos bijūnų veislės
Daugiau
2020-06-12
Tulpes primenančiais žiedais ima puoštis „smuiko medis“ – gelsvažiedis tulpmedis
Daugiau