Kviečiame į gėlių parodą VU Botanikos sode Kairėnuose

Lietuvos valstybės – Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo – dienos proga Vilniaus universiteto (VU) botanikos sodas liepos 5 d. 13 val. kviečia į gėlių parodą „Lelija Mindaugo Karūnai“. Tai jau aštuntoji VU Botanikos sode rengiama įspūdingiausių kolekcinių gėlių paroda. Čia akį trauks šimtai įvairiausių rūšių ir veislių lelijų, viendienių, rožių ir kitų vasarą žiedais džiuginančių augalų, kolekcionuojamų sodo skyriuose Kairėnuose ir Vingyje. Taip pat bus eksponuojama unikali – ko gero, vienintelė tokia Europoje, miežių mutantų kolekcija, kurios originalūs mutantai sukurti mutagenezės ir kryžminimo būdu. VU Botanikos sode kolekcija yra kaupiama, tiriama ir saugojama nuo 1974 m. Žinoma floristė Vaiva Jucytė demonstruos gėlių kompozicijas. Savo augalus eksponuos ir VU Šiaulių akademijos botanikos sodo specialistai. Parodos lankytojai galės susipažinti: su pačiomis naujausiomis ir įdomiausiomis šiuo metu Lietuvoje auginamomis gėlėmis; su lietuvių selekcininkų kuriamomis gėlių veislėmis; su vaistiniais, prieskoniniais ir aromatiniais augalais; su Lietuvos floros augalais bei auginamais sumedėjusiais augalais. Vienas iš svarbiausių VU Botanikos sodo tikslų – ne tik kaupti ir tirti augalus, bet supažindinti su jais visuomenę. Vien sodo žolinių dekoratyvinių augalų kolekcijose saugoma per 500 Lietuvos selekcininkų sukurtų vertingų hibridų ir veislių pavyzdžių, 458 sode saugomų augalų pavyzdžių yra įrašyti ir į Augalų Nacionalinių genetinių išteklių sąrašus.

Lelijos – ypatingos gėlės, savo stambiais, išraiškingais žiedais bei aromatu traukiančios dėmesį pačiame vasaros įkarštyje. Lelijos ženklas yra mėgstamas tradiciniuose lietuvių audimų, siuvinėjimo raštuose, apie jas dainuojama liaudies dainose. Šie daugiamečiai svogūniniai augalai neprarado savo populiarumo per tris auginimo tūkstantmečius. Gamta sukūrė apie 110 skirtingų rūšių, o įvairių šalių selekcininkai, negalėdami atsispirti lelijų magijai išvedė tūkstančius jų veislių.  Šiuo metu VU Botanikos sode auginama apie 600 įvairių rūšių ir veislių lelijų. Tai didžiausia kolekcija Lietuvoje.

Vis dėlto, populiariausios liepos mėnesio gėlės yra rožės. Šiuo metu VU Botanikos sode Kairėnuose, šalia senojo parko liepų alėjos, 1,5 ha plote auginama 80 pavadinimų senovinių, 79 pavadinimų modernių krūminių bei 16 veislių poliantinių rožių, o Vingio skyriuje – 150 veislių įvairių rožių grupių (floribundinių, arbatinių-hibridinių, modernių krūminių, poliantinių bei angliškų) įvairiaspalvės veislės.

VU Botanikos sodo Muziejaus adresas: Kairėnų g. 45. Prie sodo yra nemokamos stovėjimo aikštelės. 18, 38, 114 autobusų stotelė „Kairėnai“. Pati paroda nemokama, užtenka įsigyti lankymo bilietą, su kuriuo galėsite taip pat aplankyti ir patį VU Botanikos sodą.

Gėlių paroda veiks: 

liepos 5 d.: 13.00-19.00

liepos 6-7.: 11.00-19.00

Daugiau informacijos apie lankymo valandas ir bilietus

2023-06-08
PAŽINTINIS RENGINYS „VU BOTANIKOS SODO BIJŪNŲ KOLEKCIJA“
Daugiau
2023-06-08
RATILIO 55-OJO GIMTADIENIO ŠVENTĖ
Daugiau
2023-05-12
GEGUŽĖS 26-28 D. VU BOTANIKOS SODE KAIRĖNUOSE VYKS PAVASARIO MUGĖ „LIETUVOS ŽIEDAI 2023”
Daugiau
2023-05-12
Išsaugota biologinė įvairovė – ar ekologinės dykumos: kuo atsodinsime miškus?
Daugiau